Vývoj / výrobaVývoj strojů a zařízení

Vývoj strojů a zařízení

Společnost PKS servis spol. s r.o. se od 90. let specializuje na vývoj a dodávky speciálních strojů a zařízení. Naše zařízení jsou výsledkem vlastního vývoje díky našemu týmu konstruktérů, projektantů a techniků, které si díky internímu školícímu systému sami vychováváme již od jejich absolvování školy. Strojní celky a zařízení navrhujeme na míru konkrétním požadavkům zákazníka:

  • Detailní analýza zadání
  • Osobní prohlídka prostor zákazníka s předcházející/navazující technologií a komunikace představ a potřeb
  • Předání informací/zjištění konstruktérům
  • Pevnostní výpočty, statické výpočty namáhání soustavy, 3D modelování a diskuze se zákazníkem
  • Výroba výkresové dokumentace a ladění konstrukčních detailů
  • Výroba zařízení a funkční zkoušky za dohledu zákazníka
  • Instalace a oživení zařízení na místě u zákazníka

Pro zařízení vyrábíme vlastní pohonné jednotky a elektro skříně s vlastním řídícím systémem. Disponujeme širokou škálou světoznámých hydraulických značek, což nám umožňuje nabídnout zákazníkům špičkové komponenty nebo pomocí prověřených značek optimalizovat cenu a výkon. Od roku 2019 jsme dodavatelem japonské značky Yuken a nejprodávanější komponenty máme skladem. Naše hydraulické agregáty, testovací zařízení a jednoúčelové stroje montujeme do vlastních lehkých konstrukcí ze slitin hliníku. 

Specialisté ve vývojovém oddělení zajišťují kompletní výrobní dokumentaci a dohlížejí na celý průběh projektu. Cílem je dosáhnout dlouhodobé spolehlivosti a přesnosti zařízení, proto technici dozorují a kontrolují přesnost a kvalitu výroby a dohlížejí na správné oživení celého zařízení.

V naší dílně vybavené mostovým jeřábem jsme schopni vyrábět zařízení do 5 tun. U větších projektů spolupracujeme s regionálními strojírenskými firmami. Naše dílna je vybavena strojním zařízením nejen pro hydrauliku. Disponujeme zkušebnou, kde testujeme hydraulické bloky, ventily, válce a hadice. Dále máme svářečskou dílnu pro nadrozměrné díly a soustruh pro interní výrobu.

Naše služby nekončí instalací a oživením zařízení u zákazníka. Poskytujeme pravidelný servis pro námi vyrobená stroje a zařízení. Nabízíme možnost smluvního servisu a non-stop servisu pro pravidelnou údržbu nejen našich výrobků, ale také dalších zařízení zákazníka.